W jednym z kościołów odkryto zwłoki młodej kobiety ułożone w pentagramie wyrysowanym krwią. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się Tamar Sarnecka oraz Maks Werben. Ona jest komisarzem policji z tajemniczymi powiązaniami, on adwokatem, który stracił wiarę w skuteczność prawa. Ona przestrzega obowiązujących zasad, on je łamie w imię własnej sprawiedliwości. Choć stoją po przeciwnych stronach barykady,  muszą działać razem, by znaleźć mordercę. A od tego czy zdążą na czas, zależy życie Maksa, który nieoczekiwanie staje się adwokatem duchów. Jego zadaniem jest pomóc im załatwić ostatnią sprawę, która trzyma ich na ziemi.Śledztwo powoli się komplikuje i poprowadzi bohaterów przez misterny labirynt zbrodni, fałszywych tropów i niebezpiecznych pułapek. Toczy się bezlitosna rozgrywka, w której stawką jest życie lub śmierć.

Ballada, to opowieść kryminalna o trójce starych ludzi, którzy po opuszczeniu zakładów karnych, nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ta skończyła się dla nich w latach 90-tych. Wiek jak i wieloletnie odosobnienie uczyniły z nich outsiderów. Jedyne, co potrafią robić, to tylko kraść. Czasy jednak diametralnie się zmieniły i nawet w ich „fachu” nie ma dla nich miejsca. Wyrzuceni na margines bohaterowie walczą nie tylko o swoja godność, ale i sam fakt przeżycia kolejnego dnia. Kiedy próbują rozkręcić uczciwy interes, zostają brutalnie wyhamowani przez konkurencję i zmuszeni do powrotu na drogę przestępstwa. Mają zdobyć dla mafii miliony. Zdając sobie sprawę, że potem zostaną skazani na odstrzał postanawiają dokonać przekrętu życia, który zapewni im spokojną starość.

„Wichrołaka” jest opowieścią o destrukcyjnej sile zła, obłudy i zabobonu, które niszczą życie człowieka, doprowadzając go do szaleństwa i zbrodni. Powieść jest zarazem historią o próbie odnalezienia wielkiej miłości. Czy bohaterowie potrafią się zmienić, znaleźć w sobie przebaczenie i ponownie zawierzyć uczuciu, które wybucha z dawną siłą wśród tańczących z wiatrem wierchów?

Agenci, morderstwa na zlecenie, archiwa komunistycznego MSW… Kto po zmianie władzy utrzyma się na powierzchni, a kto pójdzie na dno?

Za kulisami pozornie sennego przełomu 1988/89 roku rozpoczyna się bezpardonowa walka o wpływy, wielkie pieniądze i nietykalność polityczną.

W to wszystko zostaje wplątana warszawska call girl. Anna przez lata była pewna, że tylko ona może decydować o swoim jutrze. Miłość? To bzdura! Liczą się tylko pieniądze – dolary, funty i marki.

Jest rok 1990. Wśród wysokich funkcjonariuszy SB toczy się brutalna walka o wpływy, pieniądze i polityczną nietykalność.

W intrygę, której celem jest przerzucenie tajnych akt archiwum MSW za granicę, zostaje wciągnięta niczego nie podejrzewająca podstępu Anna, warszawska call-girll. Między werbującym ją agentem, a dziewczyną wybucha miłość. Jednak kobieta odkrywa kłamstwa i dowiaduje się, że jest tylko pionkiem w grze. Zraniona w swych uczuciach postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Annie udaje się uciec na drugą półkulę, a jej tropem ruszają agenci służb polskich specjalnych, którzy zadaniem jest odzyskać utracone akta.

I'm a title. Click here to edit me

W Warszawie zamordowany zostaje generał policji. Zorganizowana przestępczość usiłuje wpływać na najwyższe sfery rządzące. Słabe prawo wykorzystywane jest by służyć bezprawiu. Korupcja opanowuje część kadry oficerskiej policji, a niesprawiedliwość i bestialstwo uchodzą bezkarnie ... Są jednak tacy, którzy chcą przeciwstawić się złu. A na polowanie na wilki najlepsza jest sfora.

Młody zdolny informatyk po sfingowanym zabójstwie i takim procesie ląduje w jenym z najcięższych więzień Kaliforni na pustyni Mohave. Od tamtej chwili myśli juz tylko o ucieczce, odnalezieniu sprawców swojego nieszczęścia i przemyślnej zemście.

Wartka powieść sensacyjna, ukazująca kulisy działania amerykańskich służb specjalnych przeciw mafii. Patric Pollac, były komandos i policjant z brygady antyterrorystycznej walczy samotnie i to nie tylko z mafią ale i jej wpływowymi protektorami. zawrotne tempo, zaskakująca fabuła i trzymający w napięciu finał to niewątpliwe atuty "Pokera morderców".

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now